Legginsy na siłownię i ich znaczenie w przysiadach

Legginsy to podstawa kobiecego stroju na siłownię. Brak szerokich nogawek minimalizuje ryzyko zaczepienia o sprzęt, elastyczny materiał nie ogranicza ruchów a wilgoć jest przez nie skutecznie odprowadzana na zewnątrz. Poza tym dobre legginsy pomagają uzyskać wymarzony efekt.

size0-army.mil-22783-2009-02-24-100248

Siłownia i legginsy

Wybierając się na siłownię mamy jeden cel- poprawić kondycję i figurę. Jednocześnie jesteśmy świadomi, że taki trening będzie kosztować nas sporo wysiłku i wylanego potu. Dlatego też wraz z decyzją o rozpoczęciu treningu na siłowni, należy udać się na zakupy. Bez odpowiedniej odzieży osiągnięcie tego efektu będzie znacznie trudniejsze. Dobry strój to ogromny komfort. A ten znacznie wpływa na poziom wewnętrznej motywacji. O jakim stroju mowa? Przede wszystkim o legginsach.

Nogi i pośladki

Te partie mięśni często ćwiczymy razem. Oczywiście wybór ćwiczeń to zawsze sprawa indywidualna, nie da się jednak uniknąć sytuacji, gdy podczas koncentracji na jednej partii mięśni inne również będą zaangażowane. Dlatego też legginsy to idealny wybór na siłownię. Sprawiają, że wszystkie dolne partie mają identyczne warunki do ćwiczeń.

Swoboda i komfort

Dobre legginsy to takie, które nie ograniczają ruchów i doskonale odprowadzają wilgoć na zewnątrz. Dobierając je należy wybrać rozmiar idealny, nie za duży i nie za mały. Za duże będą nam zjeżdżały, a za małe spowodują gorsze krążenie limfy i tym samym uniemożliwią mięśniom optymalną pracę. Jeśli chodzi o odprowadzanie wilgoci, ta jest kluczowa dla zachowania suchej skóry i utrzymania optymalnej temperatury, co przekłada się na lepszy efekt ćwiczeń.

Legginsy a przysiady

Przysiady to niezwykle efektywne i skuteczne ćwiczenia, które, jeśli są prawidłowo wykonywane, nie tylko rzeźbią pośladki i uda, ale też mięśnie łydek i brzucha. Poza tym poza tym poprawiają ruchomość stawów i zwiększają gęstość kości. A dlaczego warto wykonywać je w legginsach? Ponieważ tak jest znacznie wygodniej i efektywniej, szczególnie, gdy wybierzemy legginsy kompresyjne, które chronią przed drobnymi urazami i angażują jeszcze skuteczniej mięśnie.

Legginsy to najlepszy wybór na siłownię. Elastyczne, oddychające, doskonale kryjące i trzymające się ciała sprawiają, że trening jest przyjemniejszy i łatwiej jest uzyskać wymarzony efekt.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s